Porozumienia na rok 2010

Okręg PZW w Wałbrzychu zawarł porozumienia w sprawie wzajemnego honorowania składek oraz obowiązujących w macierzystych Okręgach ulg za wędkowanie z następującymi Okręgami PZW:

Na lata 2010 - 2013

Częstochowa
Elbląg
Jelenia Góra
Kalisz
Katowice
Kielce
Konin
Legnica
Leszno
Łódź
Piotrków Trybunalski
Płocko-Włocławski
Poznań
Sieradz

Siedlce
Tarnobrzeg
Wrocław
Zamość (wędkarze O. Wałbrzych za wody górskie wnoszą przekazem roczną opłatę 50 zł i odwrotnie)

Na rok 2010

Piła
Słupsk
Szczecin
Zielona Góra

Pozostałe porozumienia na rok 2010

Opole - wędkarze Okręgu Wałbrzych wędkujący na wodach ZO PZW Opole wnoszą opłatę 60 zł na rok (opłata obejmuje wędkowanie na wodach nizinnych z brzegu, z łodzi oraz na wodach górskich) i odwrotnie.
Z opłat zwolnieni są tylko wędkarze odznaczeni "odznaką złotą PZW z wieńcami" oraz "Członkowie Honorowi PZW". Opłaty dokonuje się w formie wykupywanych znaczków.

Koszalin - wędkarze Okręgu Wałbrzych wędkujący na wodach ZO PZW Koszalin wnoszą opłatę 71 zł na rok (opłata obejmuje wędkowanie na wodach nizinnych z brzegu, z łodzi oraz na wodach górskich) a wędkarze Okręgu Koszalin celem wędkowania na naszych wodach 70 zł. Celem dokonania opłaty należy wypełnić i zrealizować specjalny, dostępny na stronie internetowej Okręgu Koszalin przekaz.

Bielsko-Biała - wędkarze Okręgu Wałbrzych wędkujący na wodach ZO PZW Bielsko-Biała wnoszą opłatę 50 zł na rok (opłata obejmuje wędkowanie na wodach nizinnych z brzegu, z łodzi oraz na wodach górskich) i odwrotnie. Z opłat zwolnieni są tylko wędkarze odznaczeni "odznaką złotą PZW z wieńcami" oraz "Członkowie Honorowi PZW".

UWAGA: W Okręgu PZW w Wałbrzychu również wymagane jest posiadanie i bieżące uzupełnianie rejestru połowu ryb. Z posiadania rejestru zwolnieni są wyłącznie wędkarze, którzy łowią ryby nie dłużej niż 1 dzień (podstawą jest dokument dokonania wpłaty).